Dom maklerski ING Chorzele

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Chyba wszystek spośród nas chociaż raz brał do postępowania z Netflixem. Istnieje to bowiem jedna spośród najtańszych firm, jaka proponuje nam dojazd do obrazów oraz seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, decydujący się i produkcją własnych obrazów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że obecnie usługi Netflixa proste są na wszystkim świecie.


Dom maklerski ING Sierpc

W kwietniu ostatniego roku, spółka posiadała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na wszystkim świecie, tym jedynym kapitalizacja jej sięgała ponad 186 milionów dolarów.

Jak wykonywa się historia Netflixa?

Otóż wielu spośród nas, platforma Netflix odnosi się ze świeżością i innowacyjnością na układ młodego start-upu. Nie kilka jednak, marka ta mieszka na placu już od ponad 22 lat, zawsze na jednym wstępie stanowiła to tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście od samego początku spółka wyróżniała się dość nowym modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych czyli płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny rozwój marki oraz rozbudowanie jej prac o duże usługi strumieniowania obrazów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła tworzyć własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Sierpc

Od tego składnika Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w prywatnej przygodzie. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, czyli więcej niż każda inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic więc dziwnego, że treści tej spółki są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, ale plus i straty

Netflix był plus jest spółką, która przechowuje się raczej na pozytywnych jakościowo serialach oraz instytucjach. Nie kilka a tego rodzaju strategia dała firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu miało aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać także nieustannie rosnąca konkurencja na współczesnym rynku. Bo o starty w sektora VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Sierpc

Reklama

To odpowiednio Amazon daje się być najpopularniejszym konkurentem i niebezpieczeństwem dla Netflixa. W niniejszym roku przedstawiał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i jedna Amazon też jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które zajmują się uznaniem oglądających. Na następnym miejscu umieszcza się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on zawsze zawsze wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który lecz nie wydaje si być znakomitym niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Sierpc

Nie kilka jednak, nie można zapominać o tym, że na placu VOD jest jeszcze całkiem spore grono mniejszych firm oraz budów, jakie są na wstępie niezwykle długiej drogi do ostatniego, by stać się prawdziwymi potentatami. Jednak nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix również w Europie jak również postawa nią istnieje zdecydowanym liderem, w odniesieniu do całkowitego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku przedstawiał on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% udziału w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na placu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa miał jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się informacjami z Europy, możemy zauważyć, że i rynek VOD badany jest poprzez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Kiedy można uzyskać akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na samą spośród niewielu możliwości. Po pierwsze, najprostszym stylem jest całkowicie się na zakup akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Drugą z łatwości jest z zmiany zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD pozwalają nam także bezpośrednią, i tymże jedynym wyłączną ekspozycję na części Netflixa, a ponadto możliwość inwestowania z dźwignią, co jest duże dla wielu inwestorów. Trzecią opcją jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, jaki w bliskim składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Więcej w ETF technologicznym często znajdziemy także akcje zagranicznych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który kieruje w sobie spółki medialne i przyjemne. Warto dodać, że wtedy aktualnie w współczesnym ETFie największy udział mają właśnie akcje Netflixa, a oprócz tego możemy odkryć w nim prace takich spółek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Sierpc

EFT można zdobyć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie obejmuje prostej reakcji na badanie czy inwestowanie w Netflixa jest ciepłe bądź jeszcze nie. Należy wziąć pod uwagę efekty i zadłużenie spółki, lecz więcej to, że jest ona światowym potentatem natomiast jej stałej pracy na placu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Sierpc

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments