Endometrioza Lekarz Kamienna Góra

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą jeszcze wysoce na jej element. I chociaż geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy zatrzymuje się jeszcze bardziej aktywne.

Endometrioza Lekarz Wrocław

Co toż stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka wybierająca się bezpośrednio w macicy – zostaje umieszczona w następnych stronach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna i przypadki, w jakich endometrium było położone np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez względu na teren występowania używa przez każde etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w poprzedniej fazie są leczone z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zainwestowane w następnych stronach organizmu nie mają takiej drodze i biegnie do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z serii jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a też bezpłodności. W zeszłych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na uszkodzenie wiedzy dotyczących podłoża jej pochodzenia, nie istnieje pewny środek na ostatnie schorzenie. W kontrakcie spośród obecnym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Wrocław

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety jest obecne dolegliwość złośliwa. Ale jej wzrost kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w jakimś z tematów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy nowego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wartościami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również chorób endometrium, wybiera się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Wrocław

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Wrocław

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe metody leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w sensie otrzymania jako najdoskonalszego efektu kuracji. Pacjentki zakładające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym dodatkowo dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo podaje się terapię farmakologiczną, która dodatkowo umożliwia w grze z bólem, natomiast w wypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Wrocław

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wnikają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod uwagą lekarzy do tyłu własnego istnienia. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i zawodowemu leczeniu, istnieje nadzieja na ograniczenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments