jest szansa

JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Inna działa na danie 40-metrowego masztu telekomunikacyjnego – to efekt spotkania wiceprezydent Ewy Pełechatej z nazwą Play. Tymczasowo inwestycja przy ul. Ogrodowej została zablokowana – teraz pojawiła się możliwość całkowitego wyjścia z groźnej dla mieszkańców sytuacji.

JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Lokalizacja, której będzie szukało miasto, musi, po pierwsze, być zadowalająca dla inwestora, po drugie, powinna oglądać się w szybszej odległości od terenów zamieszkałych, by nie wywoływać kolejnych protestów społecznych – urzędnicy nie są wtedy łatwego zadania.

Jednak fakt, że inwestor wyraził wstępną wiedzę na przeniesienie masztu, daję możliwość, dla mieszkańców osiedla Bocianie Gniazdo i okolic, na korzystne dla nich zakończenie sprawy. Przypomnijmy; od tygodni trwa protest przeciwko postawieniu 40- metrowego masztu o mocy 5G na części przy ul. Ogrodowej. Inwestycja byłaby oddalona od najbliższych zabudowań o zaledwie kilkanaście metrów.

Niemal jednogłośnie po części mieszkańców zaprezentowaliby się zarówno urzędnicy, jak również radni Rady Miasta. Już kilka dni temu, podczas sesji Rady Miasta, udało się zablokować kontrowersyjną inwestycję – radni niemal jednogłośnie przegłosowali decyzję dotyczącą podejścia do zrobienia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie miałby stanąć nadajnik. Takie działania pozwalają na wstrzymanie budowy na co najmniej kilka miesięcy. Do tego etapu powinno trafić do znalezienia alternatywnej działki dla inwestora.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments