KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na całych możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Nasz nie będą potrafili wjeżdżać cudzoziemcy. Na ten etap kontrolę graniczną wprowadzono także w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie jedynie w określonych do tego znaczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ściany będzie dodatkowe jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni też na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie pokazywana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie odpowiednio do poziomu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w kontraktu z działaniem dużego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie tworzyć zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe oraz we porozumieniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy oznacza w praktyce dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby korzystające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP; cudzoziemcy mający podstawa do akcji na terytorium RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do robienia pozycji na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na produkcję, zezwolenie na produkcję sezonową, oświadczenie o powierzeniu pisania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może pozwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium RP, w porządku znanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments