Kwoty subwencji ogólnej i przychody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r.

Prasóweczki

Kwoty subwencji publicznej i przychody z urzędu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało daną o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty dochodów z urzędu PIT, ponieważ w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach że się okazać, że przez jakiś czas podobnych nie zobaczymy.

Informację o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na indywidualnej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i popularni równoważącej subwencji ogólnej (przygotowanie w I kwartale i projekty na cały rok 2020), dochody JST z urzędu udziału w podatku dochodowym z osób fizycznych, a jeszcze wpłatach na grupę równoważącą subwencji ogólnej (przygotowanie w I kwartale i projekty na cały rok 2020).

Wydane przez resort dane publikujemy w sum w zasięgu „multimedia”. W tekście wywołanego przez epidemię tąpnięcia w roli natomiast jego potrzebnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na zorganizowane przez nie w liczbom kwartale przychody z PIT (w obecnym poziomie skutki ekonomiczne epidemii dotąd nie okazały się w wszystkiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo potrafi się okazać, że osiągnięcie ich na zbliżonym poziomie w nowych kwartałach prawdopodobnie stanowić znacznie poważne, lub nawet niemożliwe.

– Tak właściwie to, co się w aktualnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, jeżeli ktoś daje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, dotąd nie spadliśmy, nic nas jeszcze nie boli, a za chwilę obecny upadek nastąpi – tak łatwo opisywał tą sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem łącząc się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w liczbom kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W połowie lipca powinniśmy natomiast dowiedzieć się, jak wielki będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments