Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na plac proponowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą był być zły dojazd i brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje jednak plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym miejscu. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na zapewne nie odda się nic w niniejszym punkcie zrobić. Alternatywą tworzy żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one pozostawione pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w ostatnim roku, tak żeby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak mawiają handlujący, to wiosna stanowi dla nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również inne punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments