Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla starszych

Prasóweczki

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla starszych. Przywrócenie działalności centrów handlowych, prowadzenie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla starych także swobodę korzystania z rowerów miejskich – min. takie zapisy odnalazłyśmy się w modelu łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla starszych

– W układu z planowanym wprowadzeniem kolejnego kroku znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do codziennych konsultacji projekt rozporządzenia w niniejszej historii.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sytuacji ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w układu z wystąpieniem stanu epidemii.

Prowadzi ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla starych, możliwość mienie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderób w charakterze zakrywania ust i nosa, a jeszcze wprowadza modyfikacje w rozmiarze przywrócenia działalności centrów handlowych, prowadzenia usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt przewiduje też m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w skórze nożnej i żużlu i mienia, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W oparciu wskazano, że „zasadniczo powiela ono rozwiązania zamknięte w prawie Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z elementem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W modelu zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą potrafiły być oferowane pod warunkiem, że zachowane będą właściwe zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja umawia się również przywrócenie prac w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży czy usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, która stanowiła uznana na platformie dotychczasowego rozporządzenia, jednak przy założeniu, że zmniejszono liczbę osób do 1 osoby na 15 m2 powierzchni, na jakiej stanowi dokonywana sprzedaż lub oferowane są usługi. Nadal – do zniesienia będzie zakazane prowadzenie handlu detalicznego lub robienia działalności usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja umawia się również przywrócenie prowadzenia usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem wykonującym jest Stary Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a jeszcze lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w ról konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających ścianę w układu z wykonywaniem czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce czyli w państwie sąsiadującym, a jeszcze uczniów pobierających naukę w Polsce czyli w państwie sąsiadującym. Z opieki na rzecz epidemiczną nie traktuje toż kobiet prowadzących zawód medyczny a osób dokonujących czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w walutach organizacyjnych pomocy społecznej.

Z dnia wprowadzenia w utrzymanie projektowanego rozporządzenia umożliwia się i korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderób w charakterze zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie grupy osób należących w kulcie religijnym. W celach kultu religijnego mniejszych niż 75 m kw. będzie potrafiło należeć w współczesnym tymże czasie pięć osób, oprócz osób należących w pełnieniu tego kultu.

Na siły rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie używanie z rowerów miejskich.

Projekt wprowadza i zmiany, jeśli szuka o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments