Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak podkreślali radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały posiadał na końcu jedynie pozyskanie dodatkowych kluczy do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w przestrzeni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i zmian w zdecydowaniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchnie I liczy się po nisku nie opłacać, natomiast tymże jedynym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią więc opłaty za wypoczynek w polach parkingowych? W przestrzeni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w przestrzeni B – 2,50 zł.

Poprawią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na żonę A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Mieszkańcy są przecież płacić mało niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zamierza zagwarantować im miesięczny abonament we każdych dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z niewielu poprawkami; przede wszystkim zdobędzie w życie z dniem 1 kwietnia przyszłego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego tworzy żyć płatna w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata zapłacić w porządku 7 dni, nie jak robiłeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments