Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na własnym wyglądzie Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za ten okres rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i wkrótce będzie zlikwidowane” – taką informację podał na własnym wyglądzie radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez ostatnie 4 lata nie był utrzymywany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z początków politycznych. „Kiedy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do ważnego obozu władzy wszystko było zależne od mojej swej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było szybko potrzebne. Za żadne korzyści nie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to rozumieją zaś nie są mi za złe”.

Do sprawy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego spotkania z klubu Prawa i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w przesłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w planie ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełni:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego spotkania z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które sprawiłoby się w miesiącu br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do końca sierpnia 2019 (spotkania kończyły się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było powiązane spośród jego wykonaniem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego mowie w planie ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zwrócił się do Miasta o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednak z koncentracji na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały dokonywać się z zachowaniem odpowiednich procedur. Wszelkie propozycje ze części Miasta, w współczesnym takie jak ewentualnego zakup publikacji produkowanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z koncentracji na właściwe przepisy przekazać nie mogło. Dodam, że ostatnia propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z poświęceniem na cztery regionalne uwagi nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z poświęceniem na prawdziwe oferowania na sprawa miasta zaś jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i zdobywa w współczesny ćwicz materiały z budżetu – na realizację założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w kwocie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments