RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który choć na kilka miesięcy przyblokuje planowaną na części przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Decyzja dotyczy przystąpienia do wykonania swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To ostatnie działania, którymi miasto może wyrazić protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do stwórz gospodarczych, przypominając, że magistrat jest słaby wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz dopuszcza się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich pomieszczeniach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie uchwały nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta mają zatem w najszybszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Mamy kilka propozycji rozwiązania tegoż tematu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments