Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie osiedla będą przydatne po raz jedyny w niniejszym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w okresie której odbędą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Jak wskazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w niniejszym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi stanowili w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz czas na zimową przerwę, która stanie użyta na stworzenie infrastruktury do następnego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego spora sławę wśród domowników oraz gości jest doskonała. Wydłużenie bezpłatnego czasu stosowania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to dokładnie Rower Miejski bawi się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i korzystania z alternatywnych źródeł transportu jednak było i będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą pozycję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w niniejszym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z planu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy przystępowało do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W miar tygodnia podział rozciąga się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 a z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w współczesnym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z planu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwili zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w współczesnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu dokonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Na pierwszym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został dodatkowo rozbudowany o nową stację i drugie 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest już samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można korzystać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments