SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

SKĄD MAŁA ILOŚĆ OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST SAM POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze dane dotyczące grupy osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według informacji udzielanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, natomiast w powiecie 10 osób ludziach tej procedurze. Dlaczego jest ich naprawdę mało, skoro statystyki w regionu rosną?

– Nie obejmujemy w mieście obecnie ani jednej osoby, która z czasu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Prezentuje się, iż w swym mieście, do tej pory, takiego przykładu nie było. – Wszystkie dane otrzymujemy od służb, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie wygląda na mierze – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest zrobione na wesele ogromniejszej wartości osób, jakie potrzebowały przejść kwarantannę, natomiast nie mogły jej zrobić w zakładzie; na taką okazja zorganizowano m.in. stanowiska w samym z ośrodków.

Te osoby, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą pracować, choć taka, jak wyglądamy, jest polecana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments