Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na etapie od pętli autobusowej na drodze Grzybowskiej do połączenia z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w niniejszej kwestii podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, i przy osiedlu Bałtyk oraz w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze innym uwzględnieniem zmiany i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Możliwość i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem gładkim i małym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od będącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscom z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na lokatę powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze trudnym wnioskiem, przebudowa będzie wolna i rozpocznie się w roku 2019,a przeprowadzi w roku 2021. Generalnym wykonawcą praktyk będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z systemem całkowity termin oddania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments