Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wtedy najcięższy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest przypaść na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak pochodzi z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym złapie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać dobra forma architektoniczna z maksymalną liczbą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz również wstęp do codziennego światła, co da zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie więcej dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W początkowym okresie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w rozwoju drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz dokonanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów drobnej architektury. Wykonanie prac jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z porady na trudne warunki gruntowe, w głównej kolejności realizowane będą wyróżnienia i komunikacje gruntu. Wspólnie z wspólnikiem będziemy wytwarzać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz formy i ruszyć z konkretną budową obecnie na wiosnę. Będzie ostatnie szybko inny punkt handlowy w polskim portfolio, a jestem świadomy, że proces budowy przebiegnie szybko i sprawnie, a całość stawanie się kolejnym potwierdzeniem naszych umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments